Kodėl dėl pandemijos tapo sunkiau apsaugoti paukščius nuo laukinių Havajų kačių

Kodėl dėl pandemijos tapo sunkiau apsaugoti paukščius nuo laukinių Havajų kačių

COVID-19 pandemija sulėtino visos valstijos gamtosaugos darbus, įskaitant pastangas gaudyti ir sterilizuoti kates, mintančias nykstančius paukščius.

Daugelis gamtosaugininkų baiminosi, kad dėl to smarkiai padidės kačių skaičius, sukeldamas didelį pavojų nykstantiems paukščiams, jūrų gyvūnams ir net žmonių sveikatai.

Nors Havajuose nėra oficialaus laukinių kačių populiacijos skaičiaus, nei valstija, nei Humane Society, nei paukščių apsaugos specialistai nepranešė apie dramatišką populiacijos padidėjimą. Iš dalies dėl padidėjusio įvaikinimo, padidėjusio pašarų donorystės ir dėl to, kad Havajų ekonomika nepatyrė tų pačių ilgalaikių padarinių, dėl kurių daugelis žmonių po 2008 m. finansų krizės buvo priversti atsisakyti savo augintinių.

Tačiau daugelis nykstančių rūšių Havajuose yra „prilipusios prie siūlų“ ir net šiek tiek padidėjus laukinių kačių populiacijai kai kurios rūšys gali išnykti.

„Nors galbūt dar nesuvokėme 2020 m. pertraukos poveikio, esu susirūpinęs“, – sakė Chrisas Farmeris, Amerikos paukščių apsaugos Havajų programos direktorius.

Iiwi minta buvusio medžio lehua gėle Hakalua miško draustinyje Didžiojoje saloje. Laukinės katės kelia didelį pavojų vietinėms paukščių populiacijoms. Suteikta: Bettina Arrigoni / Flickr

Cgamtosaugininkai Havajuose jis reguliariai vaikšto į atokias vietoves ir įrengia plėšrūnams atsparias tvoras, stato žaidimų kameras ir įrengia spąstus, kad apsaugotų nykstančius paukščius, kurie nebuvo išsivystę, kad išvengtų žmonių įvežtų plėšrūnų, pavyzdžiui, kačių.

Per pandemiją Farmeris teigė, kad darbas Didžiojoje saloje buvo daug lėtesnis, nes miško įgulos turėjo keliauti atskirais automobiliais, sraigtasparniais ir keturračiais, todėl mažiau žmonių galėjo patekti į atokias vietoves, kuriose gyvena šie paukščiai. Tiekimo grandinės vėlavimai trukdė įsigyti būtiniausių prietaisų arba brangiai kainuoja.

Ūkininkas neabejoja, kad per tą laiką plėšrūnai pabėgo nuo gynybos, o tai galėjo turėti įtakos visų rūšių išlikimui.

„Mes kalbame apie rūšis, kuriose yra 100 ar 1000 individų“, – sakė jis. „Tai paukščiai, esantys ant išnykimo slenksčio, ir tam, kad jie pasveiktų, reikia dešimčių žmonių pastangų.

Katės yra viena iš pagrindinių plėšrūnų, prisidedančių prie biologinės įvairovės nykimo visame pasaulyje. Kačių išmatos platina pavojingą parazitą visame baseine, o Havajų žemės ir gamtos išteklių departamentas laukines ir laisvai klajojančias kates laiko „pagrindiniu rūpesčiu“.

Vienas tyrimas parodė, kad per dvejus metus katės nužudė daugiau nei 250 vietinių paukščių Hanalei nacionaliniame laukinės gamtos prieglobstyje. Katės prisidėjo prie 63 rūšių išnykimo, įskaitant Lanai Hookbill ir Hawaiian Rail, ir buvo rasta naikinanti nykstančius jūros paukščius itin atokiose vietose.

Alexas Dutcheris, pagrindinis biologas ir bendrovės „Hallux Ecosystem Restoration“, bendrovės, valdančios plėšrūnus, pvz., kates ir žiurkes, atokiose Kauai vietovėse, bendrasavininkis, sakė, kad iš pirmų lūpų matė, kaip viena katė gali turėti „niokojantį poveikį“ jūros paukščių kolonijoms.

„Hallux Ecosystem Restoration“ darbuotojai buvo laikomi esminiais darbuotojais, o didžioji jų darbo dalis atliekama lauke, todėl jie galėjo tęsti savo darbą stebėdami takų kameras ir gaudydami bei skersdami kates, kurios pandemijos metu žudo vietinius paukščius.

Kauai vaizdo žaidimų kameros reguliariai fiksuoja laukines kates, mintančias nykstančius paukščius. Gamtosaugininkai atpažįsta kates pagal unikalius ženklus ir stato spąstus. Suteikta Havajų DLNR

Olandas ir bendrasavininkas Kyle’as Piasas turi naminių kačių ir pabrėžia, kad gyvūnai, į kuriuos jie taikosi, yra laukiniai gyvūnai atokiose vietovėse, o ne augintiniai.

„Jie niekada anksčiau nematė žmonių“, – sakė Dutcheris. „Jei bendrautume su kate, kuri parodytų bet kokį draugystės įvaizdį… kreiptume tai į Humane Society, bet to dar neįvyko.

Praėjusiais metais viena katė užmušė 12 Nevelo kurapkų arba sparnuočių – itin nykstančių Havajuose endeminių jūros paukščių, perinčių stačiuose kalnų šlaituose. Paukštis neperi iki 6 ar 7 metų, todėl vieno suaugusio žmogaus netektis šokiruoja.

„Tai buvo niokojanti“, – sakė Pias.

Katės taip pat netiesiogiai žudo vietines rūšis, išskirdamos mirtiną parazitą, vadinamą toxoplasma gondii. Parazitas gali daugintis tik katės virškinamajame trakte, todėl katės tampa galutiniu šeimininku.

Toxoplasma gondii yra viena iš pagrindinių Havajų žąsų arba kūdikių žudymo atvejų. Ji buvo aptikta ir kitose rūšyse, tokiose kaip Havajų varna ir raudonkojis genys. Nuo parazito taip pat žuvo jūrų gyvūnai, pavyzdžiui, nykstantis Havajų ruonis vienuolis.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei 40% Kauai viščiukų nešioja toksoplazmą gondii, o tai sukėlė nerimą dėl parazito paplitimo visame baseine.

Toxoplasma gondii taip pat gali paveikti žmones, o infekcijos gali sukelti bet ką – nuo ​​į gripą panašių simptomų iki aklumo ir persileidimo.

„Yra tikras susirūpinimas dėl laisvėje gyvenančių kačių poveikio žmonių sveikatai ir laukinei gamtai“, – sakė Davidas Smithas, vadovaujantis DLNR Miškininkystės ir laukinės gamtos skyriui.

Asmuo, kuris atsisakė nurodyti savo vardą, šeria kates Kakaako krantinės parke, parko Diamond Head gale.
Gyventojas, atsisakęs skelbti savo vardą, šeria kates Kakaako krantinės parke. DLNR ragina nemaitinti kačių kolonijų, ypač valstybinėje žemėje. Cory Lum / Civil Beat / 2021 m

Havajų humanitarinė draugija tikisi laikui bėgant sumažinti laukinių kačių populiaciją gaudydama, sterilizuodama ir paleisdama kates.

Tačiau jis turėjo pristabdyti spąstų išleidimo programą nuo 2020 m. kovo iki birželio, kad įdiegtų naujus saugos protokolus ir gautų atsargų, pavyzdžiui, veido kaukes veterinarams ir savanoriams.

Katės sėdi ant Kakaako krantinės parko sienos su Diamond Head fone.
Vienu pandemijos momentu Havajų humanitarinė draugija turėjo 300 žmonių, norinčių priimti augintinį, sąrašą. Cory Lum / Civil Beat / 2021 m

Pasak Havajų humanitarinės draugijos bendruomenės ryšių direktoriaus Danielio Roselle’io, organizacija 2020 fiskaliniais metais sterilizavo apie 1 500 kačių. Tačiau 2021 fiskaliniais metais buvo atlikta daugiau nei 5 000 sterilizacijų, o tai yra net daugiau nei 2 800 kačių, sterilizuotų 2019 m.

„Mūsų sterilizacijos skaičius iš esmės padvigubėjo 2021 fiskaliniais metais“, – sakė Roselle.

Padidėjimą jis sieja su nauja „Humane Society“ įstaiga ir sterilizacijos rodiklių panaikinimu Honolulu mieste ir apskrityje. „Ir kiekvienoje saloje buvo toks įvaikinimo poreikis, kad mes šaudėme į visus cilindrus, kad galėtume apdoroti įvaikinimą“.

Humane Society taip pat paaukojo 61 000 svarų naminių gyvūnėlių ėdalo, kuris leido daugeliui žmonių laikyti naminius gyvūnus savo namuose, o ne perduoti juos Humane Society ar paleisti į lauką.

„Mes buvome labai susirūpinę, bet buvo nuostabu, kaip bendruomenė iš tikrųjų sustiprėjo“, – sakė Roselle ir pridūrė, kad kačių savininkai gali padėti dar daugiau, laikydami savo augintinį patalpoje.

„Katės yra saugiau ir sveikiau gyvenančios patalpose“, – sakė jis. „Tai nėra sprendimo reikalas, bet yra ligų, automobilių sužalojimų rizika… ir mes sutinkame su gamtosaugininkais, kad tai nėra naudinga aplinkai.

Diskusijų požiūriai

Nors DLNR taip pat pabrėžia naminių kačių laikymo patalpose svarbą, departamentas ir daugelis gamtosaugininkų nepritaria kačių paleidimui į laisvę po sterilizacijos.

„Nemanome, kad tai yra gera gyvūnų valdymo situacija“, – sakė Smithas iš DLNR, remdamasis tyrimu, kad gyvūnų gaudymo, sterilizavimo ir paleidimo programos nesumažina laukinių kačių populiacijos. Departamentas taip pat bando atkalbėti žmones nepalikti maisto lauke nemokamoms katėms, ypač viešoje žemėje ar šalia laukinės gamtos draustinių. „Mano šūkis visada buvo: jei nori šios katės, puiku. Parvežkite jį namo“.

Skirtingai nuo mangustų ir žiurkių, kurios retai laikomos kaip naminiai gyvūnai, todėl skerdžiamos be ginčų, arba valkataujančių šunų, kurie kelia akivaizdesnę grėsmę visuomenės sveikatai ir todėl yra griežtai reguliuojami, Havajų laukinių kačių populiacijos įkvepia karštas diskusijas.

„Ši problema nebuvo sukurta per naktį ir nebus išspręsta per naktį“, – sakė Roselle. „Nors ne visi sutariame dėl sprendimo, tikrai sutinkame, kad turime dirbti kartu“.

Havajų varna arba alala išnyko laukinėje gamtoje, o pastangos atgaivinti buvo nesėkmingos. Suteikimas: San Diego zoologijos sodo laukinės gamtos aljansas

Gamtosaugininkai atkreipia dėmesį į Lanai Cat Sanctuary kaip nesustabdomą galimybę, kuri apsaugo vietinę laukinę gamtą, tuo pačiu teikiant medicininę priežiūrą ir socializaciją katėms. Tačiau pastangos atidaryti šventoves kitose salose strigo dėl lėšų trūkumo ir sunkumų ieškant tinkamos vietos.

„Mes nekaltiname kačių dėl to, ką jos daro, bet turime pripažinti žalą, kurią jos daro aplinkai ir kurią padarė žmonės“, – sakė Grantas Sizemore’as, Amerikos paukščių apsaugos tarnybos invazinių rūšių programų direktorius. .

„Kalbame ne apie kačių išnykimą, o apie gyvybės, kurios nėra niekur kitur pasaulyje, apsaugą. Ir kai jų nebebus, jie išnyks amžiams“, – sakė jis. „Galite turėti kačių, klaidžiojančių Havajų kraštovaizdyje, arba mes galime turėti vietinių paukščių, bet, deja, negalime turėti abiejų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *