Pamesta ir rasta? – Rečiausia papūga pasaulyje

Pamesta ir rasta?  – Rečiausia papūga pasaulyje

Spygliai (maži mėlyni) arai buvo rasti gamtoje ir nufilmuoti. Vidutinio dydžio pilkai mėlyna papūga, apie kurią buvo nufilmuotas Rio animacinis filmas, paskutinį kartą matyta 2000 m. ir manoma, kad gamtoje ji išnyko.

Jei sekate naujienas apie papūgą, Spyglius (mėlyną) arą, Cyanopsitta spixiiPaskutinis laisvai gyvenantis šios rūšies patinas nebuvo matytas gamtoje nuo jo staigaus išnykimo 2000 m. (nuoroda). Šiuo metu manoma, kad ši rūšis laukinėje gamtoje yra išnykusi.

Pasak Brazilijos aplinkos ministerijos ir Instituto Chico Mendes de Conservação da Biodiversidade (ICMBio), ūkininkas mažame Kiurasos miestelyje anksčiau šį mėnesį pamatė, kaip Spikes skraido ara. Ūkininkas Nauto Sergio Oliveira pasidalino Evangelija su savo šeima ir draugais. Kitą rytą jo žmona Lurdas ir jo dukra Damilis anksti atsikėlė ir nuėjo į pakrantės mišką palei Barra Grande upę pažiūrėti, ar ara gali būti evakuota.

6.20 val. pasirodė paukštis ir 16-metis Demilis parašė vaizdo įrašą savo mobiliajame telefone.

Nors vaizdo įrašas yra prastas foninis apšvietimas ir prastos kokybės, paukščio skrendančioji forma, skrydžio būsena ir balsas patvirtina, kad tai yra Spikso smaigalys, teigia pelno nesiekiančios gamtosaugos draugijos „BirdLife International“ ornitologai. Imk Braziliją.

SAVE Brasil generalinis direktorius Pedro Develi sakė: „Akivaizdu, kad tai yra Spix Makao“. Vos pamatęs vaizdo įrašą J. Develi išvyko į Kiurasą susitikti su Oliveiros šeima.

Iš kur atsirado ši papūga?

Niekas iš tikrųjų nežino, iš kur jis atsirado ir kodėl taip ilgai buvo dingęs iš akių.

„Ar tai laukinis paukštis, ar paleistas ar pabėgęs į nelaisvę paukštis? P. Develi sakoma pranešime spaudai.

Tiesą sakant, tai gali būti ir anksčiau nelaisvėje laikytas paukštis, nes žvėriški reindžeriai ir giliai savo laukinę gamtą išmanantys vietiniai gyvūnus jau seniai matė. Deja, apie šią papūgą beveik nieko nežinoma, nes ji nematyta nuo paskutinio sekmadienio, tačiau teritorija labai didelė, šios papūgos klaidžioja dideliuose plotuose, o kai kur sunkiai pasiekiamos.

Taigi regėjimo praradimas pastarosiomis dienomis nekelia nerimo. Kiek žinome, tiek retų Spikes makakų dar niekada nebuvo. Pavyzdžiui, 1819 m., kai vokiečių gamtininkas Johanas Baptiste’as von Spixesas surinko pirmuosius egzempliorius prie San Francisko upės krantų šiaurinėje Brazilijos Bahijos valstijoje, rūšis neišgyveno 84 metus. .

XX amžiuje jos populiacija sumažėjo dėl daugelio veiksnių, įskaitant kačiukus, randamus San Francisko upės pakrantėse, kur gyvena papūgos, ir plačiai paplitusio deginimo, kirtimo ir ganymo galerijų miškuose.

Neseniai dėl gyvų paukščių gaudymo išnyko jau nykstanti spygliuočių arų populiacija; introdukuodamas įvairius agresyvius kenkėjus, ypač afrikinį medų, konkuruoja su šių papūgų avilių trūkumu; Sobradino hidroelektrinės statyba, pastatyta ant San Francisko upės krantų ir baigta 1982 m.

Tačiau, nepaisant visų kliūčių, likęs gyvas patinas 1990 metais atrado Spikes makaką ir galiausiai 1995 metais paleido buvusią laukinę patelę, tikėdamasis šiuos paukščius veisti. Tragiškai po savaitės rastas moters, žuvusios atsitrenkus į elektros laidą, kūnas. Laukinis žmogus dingo po kelerių metų, veiksmingai sunaikindamas Spikes arą laukinėje gamtoje.

Šios rūšies išnykimas paskatino keletą veisėjų Katare (Al Wabra laukinės gamtos apsaugos zona), Vokietijoje (Nykstančių papūgų apsaugos draugija eV) ir Brazilijoje (Fazenda Cachoeira) sugauti paskutines išlikusias rūšis ir daugelį kitų. įsteigė valstybinę klasę. . Bendradarbiaujant veisiant šį paukštį, dalis palikuonių ateityje galės sugrįžti į Kurasos apylinkes. Iki šiol sugauta apie 130 makabėjų.

Geros naujienos yra tai, kad yra laukinių spygliuočių ara, nes šis paukštis padės geriau išmokyti nelaisvėje laikomus paukščius išgyventi laukinėje gamtoje. Tai ypač svarbu, nes laukinių spygliuočių arų įprotis neaiškus.

„Tikroji šio paukščio vertė yra laukinėje gamtoje“, – NPR Merritt Kennedy sakė ponas Develi.

„Dabar mums reikia laukinių paukščių… kad suprastume, ką daryti, kad užsiaugintų naujų paukščių. Dabar turime modelį, kaip suprasti paukščių elgesį.

2014 m. Brazilijos biologinės įvairovės fondas pradėjo projektą „Ararinha na Natureza“, kurio metu aplink mažą Kiurasos miestelį buvo sukurta daugiau nei 100 000 akrų saugoma teritorija, skirta atkurti ir atkurti nykstančias arų buveines. Spikso ara sugrįžo.

Tačiau netikėtas šio vyro pasirodymas atgaivino Kurasos miesto gyventojus. Jie jau yra sukūrę patrulį, kad nepatektų į brakonierius.

„Bendruomenė tuo džiaugiasi“, – žurnalistams sakė J. Develi.

„Spyglių ara yra miesto simbolis, o vietiniai tikrai didžiuojasi, kad ten yra spygliuočių ara“, – NPR sakė J. Develi. „Ir nuo to laiko [2000] Buvo daug lūkesčių, kad „Spix’s Macaw“ grįš. Jie tikrai to laukia“.

Šiuo metu ICMBio vadovauja ekspedicijai, kurioje vietiniai gyventojai gali suvienyti jėgas, kad evakuotųsi ir stebėtų arą.

„Vėl yra vilties“, – sakė J. Develas.

Šaltiniai:

Natasha Shishakin (2000). Spygliai Makao, Nykstančių rūšių atnaujinimas, 17(2): 44-46.

Chico Mendez Biologinės įvairovės instituto pranešimas spaudai: Spikes’s Macau Bahian buvo pastebėtas laisvai skrendantis ant podiumo.

Pamesta ir rasta? – Rečiausia papūga pasaulyje | @GrrlMokslininkas

.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *